Manda / Bizon: Bereket. Çabasızlık. Birlik bilinci. Verimlilik. Güç. Topraklanma. Atalar ve geçmiş yaşamlar… Dişil cesaret, bilgelik, cömertlik, evsahibesi, sağlam duruş, meydan okuma, sağkalım, daha yüce ve iyilik dolu bir amaç uğruna kendinden ödün vermek, aş ve işi paylaşmak…

Toprak Ana ile Gök Baba arasında denge

Dünya barışı için meditatif odaklanma

Evrenin yardımını istemek ve açık olmak, teşekkür etmek, minnet duymak

Zorlama olmaksızın, çabasız, en basit ve uygun yolu izlemek

Şahsiyet sahibi, özgün ve özgür bir ruh olmak

Gerçek zenginlik müteşekkir olmak ve sahip oldukların için minnet duymaktır, özellikle de kendinle ve etrafındakilerle barış ve sevgi içinde yaşıyorsan… O zaman sen tıpkı bir bizon gibi bereket ve bolluk içinde şimdide yaşayacaksın ve zenginlik için kimseyi ezmen gerekmediği gibi ezilmen de gerekmiyor.

Şu anda elinde olanlarla yetinmesini bil ve teşekkür et! Düşün, ne kadar sıklıkla elinde olmayanlara ve olumsuza odaklanıyor onu besleyip büyütüyorsun? Yüreğinden yükselecek gerçek bir teşekkürü evren duyacak! Her şeyin ve herkesin bir bütünün parçaları olduğunu yürekten kavrayınca, okyanustaki bir damlanın dahi değerini anlayınca bolluk ve bereket gelir… Kendiliğinden… Hiç beklenmedik kaynaklardan, yerlerden…

Omuzların adeta senin enerjetik imzandır. Bu enerjin kendini ellerin aracılığı ile dışa vurur. Fiziksel olarak dokunduğun veya elinde tuttuğun her şeye enerjinin izini bırakırsın. Omuzların sorumluluklarının, olumlu olduğu kadar olumsuz duygularının da yükünü taşır. İçinde her ne hissediyorsan onu dışa vurursun. Bizon sana omuzlarındaki ağır gelen yüklerden nasıl kurtulacağın, enerjini nasıl dengeleyeceğin hakkında ipuçları verir.

Eğer bizonun mesajını unutuyorsan ve hayattaki iyi şeyleri hatırlamak istiyorsan Tai ChiHatha Yoga ya da Vinyasa Yoga stres atıp dengeye kavuşmanı, zihinsel dinginliği sağlayabilir.

*******

Daha fazlası ve satın almak için tıkla —> Şifa Çemberi Rehberleriniz, Şebnem Özkan, Sistem Yayıncılık, 2012