Dünden beri düşünüyorum. Çin’de ve Güney Asya’da benzer doğa talanları, katliamları yapan otoriteye karşı baş kaldıran kendi halinde sessiz sedasız ama dirençli, inançlı, DOĞAYA ve YAŞAMA ve onun KUTSALLIĞINA kalben kendini adamış kişiler var. Biliyorsunuz değil mi başlarına neler geldiğini? Bu insanların bir kısmı Budist Manastırların Budist Rahipleri… Burada din propagandası yapacak değilim. Herkesin dini, inancı kendinedir! Aslolan YAŞAM ve DOĞA’ya olan saygıdır. Benzer saygıyı gösteren, onun için gövdesini ve ruhunu, zihnini siper eden direnen HERKES kutsaldır.

Bir GEZEGEN DÜNYA var. Uzaya gitmeyi hayal ediyorsanız şimdiden söyleyim. Şansınız zayıf. Elitist ve kapitalist bir dünyada geleceğin uzay mekiklerine ve araçlarına muhtemelen bi bilet parası modunda trilyonlarını gömmüş kan emiciler karşısında elinde bir çiçekle boynu bükük kalıverirsiniz. Ya da o kapitalistlere hizmet edecek önemli bir vasfınızın olması gerekir. Mucit, deha, doktor, mühendis vs… vs… Yani koloninin çalışkan karıncası modundasınızdır. Aferin. Alkışlıyorum. Bilimin de kapitalist sermayeden BAĞIMSIZLAŞAMADIĞI bir dönemdeyiz çünkü. Nasrettin Hoca buyurmuş ya zamanında ”PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR”…

Küstahsın diyeceksin, de! DÜDÜK MÜSÜN DEĞİL MİSİN? KARAR VER! 🙂 Otur kendi vicdanınla hesaplaş. Eğer ruhuna ve kalbine AVM ve REZİDANS betonu döküldüyse …taksiratını affetsin diyeceğim. Çoluğuna çocuğuna uzay mekiği seyahati bileti bırakabilecek kişilerden biriysen zaten bu blogda işin ne, bu yazı sana değil.

Bu yazı ŞİDDETSİZLİK, ERDEM, AHLAK, İNSAN OLMAK, DOĞA ve AĞAÇ’lara, YAŞAM’a adanmıştır.

Ve bazen inat etmek, direnmek gerekir. Sessiz, barışçıl ve sakin sadece bir AĞAÇ gibi durduğun yerde DURMAK OLMAK VAROLMAK!!! Gelip kesmeye kalkarlarsa… Korkunun YAŞAM’ını gölgelemesine izin vermek de bir seçim. Oturmak ve dua etmek, meditasyon yapmak da. Sen, sana en uygun yöntemi seç. Sonra uygula! İster dünyanın GÜZELİM ENERJİSİNİ çoğalt kendince, tesbih çek, hayırlı düşünceler geçir aklından… ister yine diren kendince ve kalabalıkla bir olarak… Yeter ki ŞİDDET uygulamadığından çok emin ol!

Böyle durumlarda insan hücrelerine kadar kendi kumaşının neden yapıldığını deneyimler.

Kendimizle karşılaşmak ve tanışmak üzere GEZİ PARKI’nda el ele…  #Occupygezi