483414_534793399866053_1398322389_n”Beni yalnızca sen kurtarabilirsin / Bu benim biricik duam / Bugünün ve anın tadını çıkar / Boşa harcama… korkma… / Hiçbir yere gitmiyorum / Bana aşkın derinliğini göster / Bu benim biricik duam /Anın tadını çıkar / Boşa harcama… korkma… / Hiçbir yere gitmiyorum / Kaçmıyorum / Bu anın hakkını veriyorum”

SADE söylüyor hüzünlü caz sesiyle gecemin içine yayılıyor…

Troubadour, şovalye, derviş, keşiş… Zamanın gülü soldu, ”şimdi” her yere kendi gerçeğini yazıyor.

Kurtarmaya gelme beni. Zahmet etme. Ne düşüneceğimi, ne hissedeceğimi söyleme. İncecik bir ipin ucundaki bir kukla olduğumu düşünüyorsan eğer, def et o fikri hemen, kovala gitsin. Çünkü ne aşkım, ne ruhum, ne zihnim, gerçeğin dahi kölesi değilken, ”sen”, efendiliğime soyunuyorsan eğer, giy üstünü hemen! HEMEN!

Kurtarılma değil, birlik olma ve birlikten doğan muazzam gücü kutlamanın zamanı ”şimdi”… İhtiyaç duyuyorsan, kurban rolünü benimsemiyorsan ve başka bir ”yol” olduğunu düşünüyorsan, içindeki savaşçıyı uyandır ve gücü çağır. Kişisel yoga pratiğini bugünlerde hiç olmadığı kadar canlı tut. Tut ki ihtiyaç duyduğunda nasılını, niçinini, nedenini hiç bilemediğin, hatta kendine dahi açıklayamadığın kişisel korku eşiğinin üzerinden aşmanı sağlayacak özün devreye girsin…

Tadını çıkar 🙂

stehende