war-peace-tree1

Hep söylerlerdi de ”hıııı hııııı…….” diye geçiştirirdim. Aslında zihnimle bile kavrayamamışım meğer.

BARDAĞIN DOLU TARAFINI GÖRMEK dedikleri şu şey çooook ilginçmiş, bütün bir günün, etraftaki enerjisi düşük her şeyin ve herkesin etkisiz eleman haline gelmesini sağlarmış da haberim yokmuş. Vurdum duymaz, Pollyanna ve daha nice hayalperest ya da aldırmaz tembel sıfatlarla aşağıladığım pek de önemsemediğim ama faydalı ötesi imiş! Haberim yokmuşşş!

Vay canına!

Dünyanın EGOSU ekmek mayasıyla ekstra kabarık insanı ile karşı karşıya kalınca bile kendi enerjisini insan düşürmezse ve söylenen hiçbir şeyi fazla ciddiye almaz yine de söylenenin sesine rengine ses rengine kulak kabartırsa ve sarsılmadan sakin sakin sadece kendi olmaya devam ederse… VAY CANINA!

IŞIKLA KARANLIĞIN DANSI… isterseniz adına TONGLEN de diyebilirsiniz?! İşin özü burda. Önce karşı tarafın gözlerinde kocaman bir soru işareti ??? Nasıl yani ??? Ateş ettim, o da bana ateş edecek şimdi !!! Hayır… Kurşunlar başımı eğiyorum ve başka tarafa saplanıyorlar, ya da bir sihirbaz misali kurşunu adeta elimle havada yakalayıp avcumun içine hapsediyorum ve tekrar elimi açtığımda çiçekler dökülüyor rengarenk… SİMYA, KİMYA’yı dönüştürür.

Dart Vader ile Obi Wan Kenobi karşı karşıya durumları kısacası…… 🙂 Başka söze gerek yok.

Tabir-i caizse ve dünya vatandaşlığıma sığınarak…

AĞZIM AÇIK KALDI = I AM GOBSMACKED! 😛