Chinese-Birth-Chartİbre deliler gibi dönüyor dönüyor bir türlü durulmak bilmiyordu.

Kuzeyimi kaybetmiştim.

Uzun süre aradım.

Önce Güneyime gittim ölü nesneler diyarında arkeolojik katmanlarda dolandım kazdım kazdım fırçaladım temizledim inceledim izledim. Gün geldi ölülerden, ölü nesnelerden ve ölmekten bilmekten bıktım sıkıldım.

Batıda bir kapının eşiğinde bekledim bir süre. Müziğim sustu kıpırdayamadım yüreğimin ritmini uzun zaman duyamadım sanki nabzım yoktu uykuya yattım.

Doğuda gözbebeğime doğdu güneş aldandım yıkandım arındığımı sanırken daha çok yanıldım. Belki Ganj bu yüzden arındırıyordu içinde ölümün karmanın ve tüm geçmiş hayatların külleriyle yıkayıp kutsuyordu şimdinin bedenlerini. Önceleri hiç anlamadım. Çamurlardan tortulardan gizlenmek kendini sakınmak gerek sandım.

En sonunda içimin toprağı depremlerle sarsılmaktan yorgun duruldu ve amansız dağların bağrından dipsiz kuytu tehlikeli vadilerden geçe geçe bir ovaya ulaştım alabildiğine uzanan yeşerdim yeşildim yeniden yeniydim küllerimden doğabilirdim.

Yürümeye başladım en sonunda kalbimin içine hak ettiğim pusulam ve Dan Tien’deki bir gizil mıknatıs dünyaları yerinden oynatacak biricik güç ve bir adım attım sonra bir tane daha yönüm KUZEYİM oldu yepyeni bir göç başladı böylece nice maceralara gebe…

Teşekkürler lesliYan… Mindmills: Zihnimde Dönen Değirmenler

07 Aralık 2013