Free_Cheese_Download-795334

Eve zor taşıdım! Bu kadar güçlü olduğumu bilmezdim. Fiziksel güçten bahsediyorum! Baktım taksi falan yok ortalıkta en az kırk dakika dediler bekleyemem dooooğru metroya hızlı hızlı indim aşağıya hooop tren geldi o kadar ama o kadar öfkeliyim ki tanrım ÇOK güçlüyüm deli bir kan bu dolaşan damarlarımdaki gidiyoruz salına salına derken istasyon ve in ve yürü ve yürür gibi yapıp yürüyemeyen daima arızalı merdivenler elimde devasa bir sepet çık çık çık yukarı açık havaaaaaaa!!! ÖFKELİYİM bir ara yürürken kollarımda hafif bir ağırlık (bak ne tatlı bi oksimoron oldu) boşver diyorum zihnime kapa çeneni yok bi şey ağır falan değil hallederim yürü yürü yürüüüüü sonunda kapı asansör ev derken mutfak ya inanmazsa? Çek bi fotoğrafını sepetin çek çek yolla yolla gerçek hepsi sonra ne varsa boz boz boz tık buzdolabının içine telefonda karşıdan gelen ses ”vakumluysa bi şey olmaz.” Şu anda minnettarlık hissetmek falan dünyanın en zor işi istemeyin benden bunu şimdi! Şefkatli, ağırbaşlı, sevgi dolu… ııı-ıııııhhh olmaz bugün git yarın gel belki?!

Çooook güçlüyüm ve ejderimin nefti pullu derisinin pürüzü zımparalasa hepsini toz olsa üflesem bi nefeste darmadağın şimdi! Ooooo, yoooo, lütfen, bu yazı ”peynir” hakkında. 2014’e az kala bir bar taburesinin tepesinden bildiriyorum, garip ötesi bir 31 Aralık günü oldu ve eve gelip kollarımdaki yükten kurtulup öfkemin doruklarında caz dinlemek için kendimi dışarıya nasıl attığımı bilmiyorum. Sanırım mutlu seneler diliyor olabilirim ve size garip gelebilir, arada bu çılgın öfke selini hissetmek iyi geliyor, gücümün farkına varıyorum, nelere ”hayır” diyebileceğimi, hayatımın dümenini elimde tuttuğumu hatırlatıyor.

Bazen kendi ateşinin içinden geçip kendine geliyor insan.

Bütün yanılsamalarımızı o sâfi alevin içine bırakabilme ümidiyle birazdan yeni yılı karşılarken kendimiz için bir dilekte bulunalım. Bu dileği hiç kimseye söylemeyelim. Sadece bize ait olsun. Bir şeye sahip olmak istediğiniz dilekler olmasın bunlar, daha çok ben buyum, şuyum diye olumlayalım gerçekleşmiş gibi kendimize verdiğimiz bu sözümüz söz olsun, tutalım.

İyi seneler…

(devam edecek… Yılbaşı Sepetleri ve bu neyin kutlaması?!)

31 Aralık 2013 – 23:21