20131224113360_07

En son Başak’taki dolunaydan mıdır nedir, ülke gündemi ne kadar karışıksa benim iç ve dış dünyam da bir o kadar karıştı, karışık.

Hani başka zaman olsa hafifçe aklımı kaçırabilirim her ne hikmetse yok, ııı-ııııhhh, keçiler kaçmadı. 😉 Sebeb-i varlığım yoga desem? Düzenli yoga pratiğim sayesinde iç dengemi olabildiğince koruyorum.

Bir iş değişikliğim var beni ofis ve masabaşı ortamından çıkardı ve birkaç yıl öncesinin serbest moduna gerisin geri getirdi. Sorun var mı? Yok aslında, maddi manevi her şey ok. Lakin bu işin psikolojisi, duygusu biraz tuhaf geldi. Hani alışkanlıklar oluşuyor en çok o bakımdan. Hayat öyle bir rutine binmiş ki farkına varmamışım. Bir kalıba dökmüşüm dökülmüşüm içinde donup kalmışım. Sanırım gözümün feri, neşem, kahkaham yavaş yavaş geri geliyor, çünkü büyük organizasyon demek bir nevi had safhada uyumluluk gerektiriyor. Birileri zincirlerimi çözmüş gibi hissediyorum.

Birkaç gündür tek yaptığım, sağlık da toparladığı için, yoga dersi vermek, kendi yoga pratiğime doğru düzgün vakit ayırmak, yoga hakkında özleyip de okuyamadıklarımın içine dalmak, arada film seyretmek ve uzuuuun yürüyüşleri arttırmak, üstelik güneşe bunca hasret kalınca! Şehirde bir yerden bir yere giderken toplu taşımayı vaktim varsa azaltıp yürüyüş süresini uzata uzataaaa güneşleniyorum….. 🙂

Bir garipleştim, alışacağım elbette bu yadırgamanın sonu gelecek. Ne yalan söyleyeyim, sonunda kararımı verince, serbest olmam lazım deyince adımlarım dans adımlarına dönüştü! 😀 Yogaya yer açıldı ve kalbimin ibresi kendi kuzey yıldızına doğru çarkediverdi.

Yeni hayat, yeni konular, yeniler… Akışa devam. Bunun üstüne bir Vinyasa iyi gider şimdi. 🙂

Not: İtinayla yoga dersi verilir, yoga tatil ve kamp organizasyonları yapılır, sağlık, neşe ve güzel yaşam için hep birlikte yol alınır. Yakında duyurular ve daha fazla bilgi için takipte kalın… 🙂