Advanced-Soul-Retrieval

Kendimi ihmal etmişim dedi.

Kin tutup büyütüp beslemişim dedim.

Farklı bakış açıları olabilir illa ki senin istediklerin olacak diye bir şey yok dedi.

Farkettim. Doğru dedim.

Akış ve ruh dedi.

Beden ve kendi kılıfında rahatlık dedim.

Çok yoğun ve derin paylaşımlara kucak açtık.

Yeri geldi başımı okşadı, gözyaşlarım yıkadı yüzümü, eksik parçalarımı buldurdu bana onları geri çağırdım yerli yerine oturdular içimin yap-bozunu tamamlamaya başladık.

Anlamsızlıktan dem vurdu derken… Böyle hisseden birini kavrayıp önce ona ne söylersin diye sordu.

Kahkaha dedim. Gülmesini söylerim.

Seslendik sonra birlikte. Bir şarkının sözlerinde buluştuk. Bir anahtar dönecek belki kilidinde.

Baktık, gördük, sevdik, kabul ettik, derin ve serindik yüce mavi okyanusun içine damladık dağıldık, akşam oldu herkes evine gitti sonra.

Şimdi oturdum ve durduğum yerden bitecek ne varsa bitiyor, kalacak ne varsa kalıyor, olacak ne varsa oluyor, şimdi şimdi şimdi, merkezi ve dengeyi seçiyorum ve geceleri uykuya sarılırken bütünüm, her ne ise, olmakta ve olacak olan, kabulüm.

Yaşamın Çarkı’na dair her şey canlı ve bir ruhu var. Bu yolu yürürken her şeye saygı duyuyor ve kendimi bana öğreteceklerine açıyorum. ”Var olan bütün” ile konuşuyorum, Lakotalı Sioux kabilesinin sözleriyle, ”Mitakuye Oyasin” – Bütün İlişkilerim. Bu, iki ayaklı, dört ayaklı, kanatlı, solungaçlı, böcekler, ağaçlar, bitkiler ve kayalarla, yaşamın bütün çeşitliliği ile uyumlu olma ve bütünleşmek için bir dua. Bu, Yaradılışın her yönüyle olan bağımı hatırlamak ve Yaşam Çarkı’ndan doğan akrabalıklarımı paylaştığıma dair bir dua.

03 Nisan 2014

G.P.’ye teşekkürler…