hands-640x360

Yazacak hiçbir şey yok ki! YOK! Günlerdir boğazım düğüm düğüm…

Yoga matının başına geçip Surya Namaskar dizileriyle ve müzikle akmak, acıyı damıtmak, tüm hücrelerimde hissedip kendimi yaktıktan sonra küle dönmek var. Satırlarım yapmacık belki kiminize, ama benim için, yüreğim için gerçek!

Boşladığım bazı işlerim vardı, kendime çeki düzen verdim. Boşladığım gönüllüsü olduğum bir iki STK vardı, silkinip kendime geldim.

Hayatta her şeyin paranın etrafında dönmediğini biliyorum çok kez deneyimledim.

Karşılıksız vermenin, yogilerin deyimiyle KARMA YOGA, Anadolu’nun diliyle İMECE denen kültürün acilen yeniden harekete geçmesi gerektiğinin de farkındayım, farkındayız, öyle değil mi?

Yardımlaşmak, paylaşmak, hani ayağını yorganına göre uzatmak, yaşamdan korkmadan ancak dengeli tüketerek, tüketirken üreterek varolmak, hani doğaya karşı değil doğayla birlikte yaşamak?

Size yakın gelen bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) seçin kendinize… Çocuklar, toprak, deniz, doğa, ağaçlar, su, eğitim, güneş enerjisi, organik tarım, aklınıza ne gelirse, yapacak o kadar çok şey var ki?

Biraz da aldığımızın geridönüşümü olsun ve kanserli hücreler gibi daha çok daha çok tüketme eğilimi yerine faydalı olmak kendine ve bir başkasına, olmaz mı?

Ama az ama çok elimizden geldiğince daha güzel bir dünya için hareket etmeye, çalışmaya devam… Birbirini ezmeden birbirine düşman kesilmeden!

Korku duvarını aşarak tehditlere boyun eğmeyerek ve güzel bir yaşam amacı uğruna birlikte hareket etmeyi hatırlayarak!

Olmaz mı?

Başka türlü kendi yaralarımızı nasıl saracağız?

* * * * *

YOUTUBE seyredemeyenlerdenseniz hemen DNSlerinizi değiştirin, buyrun bu linkte kocaman bir DNS listesi var. http://wiki.opennicproject.org/Tier2

I stir the sky, the night, the day… dance dance dance dance dance…