Gırgır okuyarak büyüdüm. Oğuz Aral’ın dergisi her hafta Çarşamba çıkacak diye yüreğim küt küt atardı, bizim evden eksik olmazdı. Dün T. ile sohbetlerdeyiz, güzel bir lafı oldu, ben Leman ve bu mizah dergilerinin kültürüyle büyüdüm, dolayısıyla ”erkek” zihnin içinden geçen cinsiyetçi ve kadını nesneye indirgeyen kullanmak isteyen lisana aşinayım. Doğru, ben de öyleyim! Dahası, artık onun bir de ”kadın” versiyonu mevcut. Bayan Yanı falan yayınlanıyor ama cinsellik içeren küfür dolu kıvama kavuşması için kırk fırın ekmek yense de yetmez çünkü bu bir oldum oldurdum meselesinin ötesinde bir durum. Gerçek düşüncelerini söylemek kadınlara her daim yasak! Sansüre boğulmuşuz ve o kadar sesimiz kısılmış ki haliyle arada bir şamar yiyince hatırlayıveriyor insan, hoooop bir bakmışsın yörünge adam akıllı kaymış. Yok beğenecek, yok sevecek, yok isteyecek, ıdı vıdı bıdı! Merkeze dönüş istiyor yürek haliyle.

Bir yoga ile kendini keşfetme güncesi olan Talasana bloğunda Otis abinin ne işi var derseniz, bence çok var! Öncelikle bu bloğun yazarı olarak bir kadın sesiyle yazıyorum. Yok, henüz daha fazla aşamadım, hormonlarımla ve kadın bedenimde mutlu mesut gayet kadın kadın kaleme alıyorum yazıları, cinsiyetsiz kuru yazılar çıkmıyor benden. Yoga ile ilgisi böyle iki saniyede bir sadece cinsellik düşünen hani neredeyse masa bacağı kıvrımlı diye orgazm olacak bir erkek egemen toplumda (bakarsınız ilerde, biz görmeyiz ama, bunun bi de anaerkil versiyonu olur) yaşarken enseyi karartmadan sağlıklı ilişkiler kurabilmenin zorluğunda gizli. Yok, merak buyurmayın, çarşafa falan girip de kapanacak değilim. Ancak bir yandan da dönem dönem üstüme çökelen aptal toplumsal yargıları da bertaraf etmekten bünye haliyle bitap! Dahası en çok spiritüel erkekten kaçacaksın bu dönemde, hem de ardına dahi bakmadan! Yok mu şu hayatın bi kestirme yolu? Hele de ilişkilerin? Yatalım kalkalım düşelim kalkalım… Yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz bi bakmışız tamam! 🙂

Otis abiye ve kafası o mantıkta çalışan zihniyetlere gelsin o halde…

İlan-ı aşk da neymiş, o çocuklar içindir!

Seninle yaşlanmak istiyorum diye bir martaval hiç duyulmamış görülmemiş!

Romantizm yalnızca kitaplarda ve filmlerde olur, bu da böyle bilineymiş!

Bence Otis abinin bir de Otis abla versiyonunu da çizmesi lazım birilerinin! 😉 Çizim yeteneğim çöp adamın ötesine geçseydi vallahi denerdim!

Yeah, ok, ciao!

Not: Depresyon dediğin kırk yaş altı insanlar için geçerlidir, ayol büyüyemediniz mi siz hala?! Aloooo! 😉